www.vibrom.cz

CZPLRUENDEESFARSI

Vstřikování KOVOVÝCH PRÁŠKŮ MIM

Technologie MIM (Metal Injection Moulding) je moderní technologický postup pro výrobu drobných kovových dílů. Je vhodná pro aplikace, které vyžadují přesné rozměrové parametry a zároveň pokrývají roční objem výroby alespoň 5000 ks. V dnešní době je možné využít širokou paletu kovových materiálů – od konstrukčních ocelí a nerezí až po titan či wolfram.

Více informací

Vstřikování KERAMICKÝCH MATERIÁLŮ CIM

Ceramic Injection Moulding je metoda vysokotlakého vstřikování prášků z pokročilých keramických materiálů. Zpracováváme Al2O3, ZrO2 a TiO2. Feedstock, neboli hmota ke vstřikování je připravována přímo v naší firmě míchání keramických prášků a pojiva a následnou granulací. Roztavené granule feedstocku se vstřikují pod tlakem do formy.

Více informací

Výrobní program

Společnost Vibrom s.r.o. má dlouholetou tradici v oblasti PIM (powder injection moulding), především ve zpracování keramických prášků. Po dvou letech testování přichází na český trh i se zpracováním prášků kovových. Firma zpracovává pokročilé keramické (CIM) a kovové prášky (MIM) a speciální plasty (např. 60% plněné sklem). Technologie PIM je moderní technologický postup, který kombinuje technologii vstřikování plastů a klasické práškové metody.

Disponuje moderní technologií se systémem 100 % kontroly kvality (3D měření, defektoskopické pracoviště) a certifikátem ISO 9001.

Pro výrobu dílů jsou používány vstřikovací lisy firmy Arburg. Technologií injection moulding je možné vyrábět tvarově komplikované díly ve velkých sériích s mnohem nižšími náklady v porovnání s tradičními metodami zpracování keramických materiálů a kovů.

Firma se dále zabývá zpracováním reaktoplastů pro výrobu tryskacích písků (blast media) a konstrukcí vibračních mlýnů.